Kontakt

Aktuality

Udeľovanie pamätnej medaily

20.04.2018

Brigádny generál Ján Iľanovský dnes dostal pamätnú medailu prvého stupňa, ktorú mu udelil minister obrany. Na pôde mestského múzea Janka Kráľa mu medailu odovzdal generálny riaditeľ sekcie ľudských zdrojov Ministerstva obrany Radoslav Ivančík.

Čítať viac

Nechajte sa zlákať!

12.01.2018

Každú stredu do 21. marca 2018 v našom meste ožije Juraj Jánošík, patrón mesta Svätý Mikuláš, cigánsky primáš Jožko Piťo, či konštruktér parných turbín, Aurel Stodola. Predstavia sa Vám vo večerných stredajších programoch mestského Múzea Janka Kráľa interaktívnym spôsobom, príďte sa zabaviť a priblížiť si históriu nášho mesta.

Čítať viac

PF 2018

09.12.2017

Na Vianoce, v novom roku, lásku, šťastie na každom kroku, úspechu a zdravia veľa, to Vám z celého srdca želá kolektív pracovníkov Múzea Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši.

Čítať viac

Vedecká kaviareň

18.10.2017

Aj Vám chýba veda v našom meste? Urobte si tak čas a počas dlhých jesenných večerov si ho vyplňte návštevou našej vedeckej kaviarne. Múzeum Janka Kráľa, v spolupráci s Aurelica coffee, pre Vás pripravilo sériu prednášok o histórii. Vystúpia na nich historici, pedagógovia, či vedeckí pracovníci z rôznych slovenských univerzít, múzeí, či vedeckých inštitúcií.

Čítať viac

Letné kino v záhrade 2017

01.07.2017

VI. ročník premietania filmov pod holým nebom v príjemnom prostredí záhrady Múzea Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. "Takmer" každú stredu počas mesiacov JÚL a AUGUST od 21:30 ( Film premietneme keď budú vhodné svetelné podmienky.) K dispozícii bar s občerstvením, čapovaným pivom a nealko nápoje.

Čítať viac

Turistická aplikácia Liptovský Mikuláš

21.06.2017

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ JE EŠTE VIAC SMART! Stiahnite si mobilnú turistickú aplikáciu Liptovský Mikuláš a využite novinky akými sú AUDIOSPRIEVODCA v ďalšej sakrálnej pamiatke mesta - SYNAGÓGE a produktový balík mesta PRE RODINY S DEŤMI!

Čítať viac

Janko Kráľ očami liptovských výtvarníkov

09.03.2017

Janko Kráľ očami liptovských výtvarníkov Pred 195 rokmi sa v Liptovskom Mikuláši narodil, podľa slov Ľudovíta Štúra, najgeniálnejší štúrovský básnik, podľa literárnych historikov osobnosť európskeho romantizmu rovnakého významu ako Petőfi, Mickiewicz či Byron, mikulášsky rodák, Janko Kráľ. Jeho účinkovanie nám dodnes pripomínajú budovy v historickom centre mesta.

Čítať viac

Múzejné starinky 2016

11.01.2017

S koncom roka prichádza čas bilancovania i poobhliadnutia sa za výsledkami našej práce. Priestorom na ich prezentáciu sú aj Múzejné starinky, občasník Múzea Janka Kráľa novinového typu, ktorý každoročne temer bez prestávky vydávame už od roku 1999.

Čítať viac

Dva vzácne zbierkové predmety zo zbierok múzea sa budú vďaka grantom reštaurovať

02.09.2016

Dva mimoriadne vzácne predmety zo zbierkového fondu nášho múzea sa už čoskoro dostanú do rúk renomovaných reštaurátoriek. Súvisiace projekty na reštaurovanie portrétu Pongráca II. a secesného detského kočíka získali finančnú podporu Fondu na podporu umenia v pôsobnosti Ministerstva kultúry SR.

Čítať viac

Výstava Liptovský Mikuláš na starých pohľadniciach v Pálffyho paláci

30.11.2016

Vo štvrtok 3. novembra 2016 sme v reprezentačných priestoroch Pálffyho paláca na Zámockej ulici v Bratislave otvorili výstavu Liptovský Mikuláš na starých pohľadniciach. Výstava potrvá do 23. novembra 2016, keď sa do Pálffyho paláca vráti Liptovská kaviareň.

Čítať viac

Výtvarná súťaž Hodža hovorí, počúvajme...

21.06.2016

Múzeum Janka Kráľa je tvorcom a prevádzkovateľom unikátnej expozície Tatrín a Žiadosti slovenského národa, ktorá má svoje sídlo v priestoroch starej evanjelickej fary v Liptovskom Mikuláši na dnešnom Námestí Žiadostí slovenského národa.

Čítať viac

Letné kino

04.07.2016

Dom kultúry v spolupráci s Múzeom Janka Kráľa aj počas týchto prázdnin pripravili Letné záhradné kino. V záhrade Múzea Janka Kráľa si opäť môžete v príjemnej atmosfére vychutnať parádne filmy.

Čítať viac

 
 
© 2010 - 2018 Múzeum Janka Kráľa - všetky práva vyhradené.
Tvorba webstránok FreeTech services, spol. s r.o.