Kontakt

Aktuálne výstavy

Krajina krásy

21.01.2019

Putovná výstava Krajina krásy vychádza zo školského projektu, ktorý spája deti a mládež na celom svete. Projekt „Ornamentálna mapa Slovenska" je súčasťou medzinárodného integračného projektu „Ornamentálna mapa sveta" ( "Ornamental Map of the World" ), ktorý je zameraný na spoznávanie tradičných národných kultúr v kontexte ochrany svetového kultúrneho dedičstva.

Čítať viac

Svätý Mikuláš na erboch miest a obcí Liptova

15.12.2018

Svätý Mikuláš, patrón obchodníkov a námorníkov sa stal pečatným a erbovým symbolom viacerých Slovenských miest a obcí. Liptovský Mikuláš nesie jeho meno a zároveň je patrónom najstaršieho kostola priamo v jeho centre.

Čítať viac

100 rokov Československej známky

17.10.2018

Pri príležitosti stého výročia vzniku Československej republiky Múzeum Janka Kráľa v spolupráci so Zväzom slovenských filatelistov pripravilo výstavu s názvom 100 rokov československej poštovej známky. Súčasťou podujatia bude inaugurácia príležitostnej pečiatky v pokladni múzea.

Čítať viac

100 rokov Gymnázia M. M. Hodžu

03.09.2018

Vo februári 2019 uplynie sto rokov od zriadenia Hodžovho štátneho reálneho gymnázia v Liptovskom Svätom Mikuláši, ktorého pokračovateľom je súčasné Gymnázium Michala Miloslava Hodžu. Výstava realizovaná pri tejto príležitosti návštevníkom priblíži vznik a vývoj tejto inštitúcie. Jej prvú sídelnú budovu na vtedajšom Nižnom Huštáku v období, keď vyučovacím jazykom bývala maďarčina, po premiestnenie do novej budovy na dnešnej Hodžovej ulici, až po jej postupnú modernizáciu. Predstavu o štúdiu na v minulosti známom  "najťažšom gymnáziu" priblíži a spomienky jej absolventov, medzi ktorými boli mnohé významné osobnosti kultúrneho a spoločenského života.

Čítať viac

Objektívom Alojza Lutonského

06.07.2018

V nedeľu 15. júla 2018 Vás srdečne pozývame na vernisáž výstavy o živote a tvorbe Alojza Lutonského, známeho organizátora v oblasti turistiky a cestovného ruchu, esperantistu a autora kníh, redaktora niekoľkých periodík a jedného z riaditeľov Múzea Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši.

Čítať viac

Žiadosti slovenského národa

26.04.2018

Pri príležitosti 170. výročia vyhlásenia Žiadostí slovenského národa sa v sobotu 12. 5. 2018 o 14.00 h uskutoční slávnostný program spojený s výstavou a sprievodom mestom.

Čítať viac

O hasičstve úsmevne i vážne

19.04.2018

Výstava poštových známok s hasičskou tematikou, kresleného humoru O hasičstve úsmevne S. I. Laboreckého a hasičských kuriozít zberateľa J. Gärtnera.

Čítať viac

Video pozvánka

15.03.2018

Využite poslednú možnosť a príďte na záverečný večerný stredajší program Nechajte sa zlákať, ktorý sa bude konať 21. marca 2018 o 19:30 v Múzeu Janka Kráľa.

Čítať viac

V dobrom aj v zlom

01.02.2018

Výstava pri príležitosti národného týždňa manželstva približuje osudy známych mikulášskych manželských párov, Michala Miloslava Hodžu a jeho manželky Kornélie, Aurela a Dariny Stodolovcov, či manželov Martinčekovcov. Výstava bude sprístupnená návštevníkom až do 31. mája v expozícii Tatrín a Žiadosti slovenského národa.

Čítať viac

Zimné športy

01.02.2018

V predvečer zimnej olympiády v Pjongčangu Vás pozývame na novú výstavu Múzea Janka Kráľa s názvom Zimné športy v Liptovskom Mikuláši a okolí. Od štvrtku 8. februára 2018 o 16:00, kedy prebehne vernisáž tejto výstavy, si môžete pozrieť a niektorí aj pripomenúť, ako sa v našom meste športovalo v minulom storočí. Dozviete sa niečo o počiatkoch zimných športov v Liptovskom Mikuláši, ale aj o histórii mikulášskeho hokeja, počiatkoch lyžovania na Háji a v Demänovskej doline, o výstavbe lyžiarskeho strediska v Jasnej, prípadne spoznáte Liptákov, ktorí nás reprezentovali na zimných olympijských hrách v minulosti. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Čítať viac

Hlavolamy, hračky, spoločenské hry

31.10.2017

Výstava je zameraná na prezentáciu vynálezov, hlavolamov, logických a spoločenských hier, nových matematických vzorcov a postupov, netradičných fyzikálnych pomôcok a drevených hračiek vychádzajúcich z chránenej dielne vynálezcu zo Spišskej Novej Vsi p. Jaroslava Stavrovského.

Čítať viac

Svet detí

21.09.2017

Svet detí – svet nevinnosti, bezstarostnosti, ale aj neustáleho učenia sa. Kto z nás by si občas nostalgicky nezaspomínal na časy svojho detstva? Múzeum Janka Kráľa Vám takýto malý návrat do detstva umožní. Aj keď vystavené predmety vyvolajú spomienky možno len u najstarších z nás.

Čítať viac

 
 
© 2010 - 2019 Múzeum Janka Kráľa - všetky práva vyhradené.
Tvorba webstránok FreeTech services, spol. s r.o.